Vinobraní, pouť a poslední letní kino. Týdenní přehled akcí

16. 9. 2018 | | Studentský život GLU3bd1ae_bile_vino

Teprve začíná škola a i přesto se tento týden hemží akcemi. Pokud si však chcete ještě chvíli užít letní atmosféru, přijďte na jedno z posledních letních kin, na pouť nebo ochutnejte dobroty na Food festivalu na Náplavce. Podzim přináší své přednosti v podobě vinobraní a těšit se můžete i na tradiční rekonstrukce bitvy na Bílé hoře. Speciální pozornost bude věnovaná prvákům, na které čeká „seznamovák“ na půdě školy – Prvákoviny.

Pondělí 17.9.

Ještě dva dny můžete na Masarykově nádraží obdivovat „Prezidentský vlak“, složený ze salónních vozů Františka Fedrinanda d´Este, T.G. Masaryka a pozdějších československých prezidentů. Ve čtvrtek vlak vyrazí na svou poslední zastávku do Českých Budějovic.

Úterý 18.9.

Malé sportovní hale na Výstavišti Holešovice se utkají hráči HC Ekonom v přípravném utkání s klubem NBK z Asociace hokejových lig. Začátek je o 21:45.

Středa 19.9.

Učíte se italsky, ale bojíte se mluvit? Přijďte si své konverzační dovednosti vyzkoušet a vylepšit do Kavárny dobrodruha na akci „Italská konverzace“. Začátečníci začínají o 18:00, mírně pokročilí pak o 19:45.

Cross club vás zve na jedno z posledních letních kin tohoto léta, na promítání filmu „Jan Palach“. Životopisný film o jedné z nejvýznamnějších postav našich novodobých dějin a událostech roku 1968 začne o 20:30.

Pátek 21.9.

Jsi čerstvý prvák na VŠE a chceš poznat svou novou školu? Pak si nenech ujít „Prvákoviny“, na kterých se v průběhu dne dozvíš vše důležité nejen o škole a své fakultě, ale také o studentském životě v Praze a poznáš své nové spolužáky. Celý den tě budou přednáškami provádět lektoři z řad starších studentů. Celá akce je zdarma a konat se bude v areálu VŠE na Žižkově. Stačí se přihlásit.

Pokud patříte mezi starší studenty a prvácké instruktáže jsou již pro vás zbytečné, udělejte si výlet na Bělohorskou pláň na Vypichu a přijeďte se podívat na „Rekonstrukci bitvy na Bílé hoře 1620“. Kromě bitvy se můžete těšit také na bohatý doprovodní program. Akce se bude konat až do neděle 23.9.

Pokud vás historie nezajímá a raději si užijete sklenku vína v příjemném prostředí jednoho z nejkrásnějších pražských parků, navštivte „Vinobraní na Grébovce“. Jelikož se akce bude nést v duchu oslav stého výročí republiky, kromě dobrého vína a burčáku se můžete těšit také na ukázky dobových řemesel, stylové občerstvení a další doprovodné aktivity. Akce se bude konat až do soboty 22.9.

Sobota 22.9.

Když vám po vší té historii a víně vyhládne, můžete se přijít občerstvit na „Asia food fest“, který se bude konat na Smíchovské náplavce u Železničního mostu. Těšit se můžete nejen na pokrmy z nejznámějších asijských destinací, ale také ze zemí jako je Gruzie, Libanon, Mongolsko či Filipíny. Čekají na vás také ukázky tradičních tanců, bojových umění a mnoho dalšího.

Už se nemůžete dočkat Matějské poutě? Přijďte si čekání zpříjemnit na „Pouť ve Žlutých lázních“. Kromě spousty dětských atrakcí a tradičního pouťového jarmarku se můžete těšit také na kolotoč „labutě“, střelnici, zobing, jumping a přetáčecí klece. Pouť bude probíhat celý víkend.

Foto: lidovky.cz

Mohlo by tě zajímat: