Vysoká škola ekonomická si z Hokejové Bitvy odniesla striebro

1. 11. 2019 | | Sport hokejova_bitva_2019

Deviaty ročník univerzitného hokejového turnaja Hokejová Bitva Univerzit síce ekonomke priniesol postup do finále, no rovnako ako vlani hokejisti Vysokej školy ekonomickej (VŠE) súperovi nakoniec podľahli a na vytúžený titul  budú musieť počkať minimálne do ďalšieho roka.

V otváracom zápase turnaja sa reprezentanti ekonomky stretli s hráčmi Českej zemědělskej univerzity (ČZU). Oba tímy mali veľkú podporu fanúšikov, ktorí svojich hráčov burcovali k lepším výkonom. Skóre duelu otvoril päť a pol minúty pred koncom prvej časti výber zemědělky. Odpoveď na seba nenechala príliš dlho čakať a už na začiatku druhého dejstva bolo vyrovnané. Keďže sa do konca stretnutia stav zápasu nemenil, rozuzlenie prišlo až v samostatných nájazdoch. V nich mali šťastnejšie ruky hráči tímu VŠE a tak sa mohli spolu s fanúšikmi radovať z výhry 2:1 po nájazdoch a postupu do finále.

Finálový súboj proti Univerzite Karlovej

V druhom zápase hráči Univerzity Karlovej (UK) uspeli proti tímu Českého vysokého učení technického (ČVUT) po výsledku 2:0 a diváci sa tak mohli tešiť na finálové derby medzi bielo-modrou VŠE a bielo-červenou UK. Do zápasu lepšie vstúpili hráči v červených dresoch a ujali sa vedenia už v prvej minúte zápasu. Reprezentanti VŠE v prvej polovici márne hľadali odpoveď na rýchly otvárací gól súpera a keďže ju nenašli ani v tej druhej, reprezentanti karlovky upevnili svoje vedenie druhým a tretím gólom. Sedem minút pred koncom už ale na svetelnej tabuli svietil stav stretnutia 4:0 pre UK. Keďže sa stav už do konca zápasu nemenil, Univerzita Karlova si pripísala ďalšie cenné víťazstvo na tomto turnaji a VŠE si domov opäť odniesla zaslúžené striebro.