Havelkovi si znovu získali Vencovského aulu

28. 10. 2016 | | Studentský život, Zprávy ze školy thumb_img_0729_1024

Jako každý rok již po třináct let dorazily i letos na VŠE rytmy jazzu a swingu. Vyprodaná Vencovského aula už je tradicí. Nikoho nepřekvapí, že vystoupení bylo opět velkolepé a odneslo si zasloužené standing ovation.

Sál kolem osmé potemněl. Po prvních zahřívacích taktech hlavní frontman přivítal hlediště: „Máme velkou radost, že se opět shledáváme v aule Vysoké školy ekonomické. Znovu se před námi rozložil ten překrásný obraz, který mi připomíná městečko South Park, jak koukají ty hlavičky,“ řekl s úsměvem Ondřej Havelka. Doma si nezapomněl své pověstné kulaté okuláry a vlasy měl přísně sčesané dozadu.

Za mistrovými zády seděli jeho Melody Makers, kteří kromě společného a sólového vystupování zvládali i sborový zpěv. Havelkův tenor doprovázeli svým zpěvem hned v několika písních a pobízeli diváky, aby se také přidali. Potlesk sklidilo i každé sólo, všichni hudebníci jsou velice talentovaní.

Ing. Tichý třetí zpravaTřetí zprava – Petr Tichý, absolvent VŠE

Diváci si mohli poslechnout i velice ojedinělou disciplínu, a to krasopisk. Pan Ondřej s tímto melodickým pískáním opravdu „odzpíval“ celou jednu píseň. Ta nesla název Blue Moon. Zpěvák si po celou dobu udržoval svůj pohodový postoj s rukou v kapse, občas trochu zastepoval a obdarovával všechny přítomné milým úsměvem.

Rodina Havelkových

Kromě Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers na VŠE vystoupily i jeho děti Rozálie a Vojtěch. Syn se představil v několika písních se svým otcem jako druhý hlas i sólista a vystoupení zpestřil tanečním doprovodem – stepem. Dcera Rozálie alias Miss Rosie ke konci večera diváky okouzlila svými pomalejšími něžnými písněmi. Nejznámější z nich byla píseň I am through with love z filmu Někdo to rád horké v originálním podání od Marilyn Monroe. Zazněly také české kousky.

Co možná mnozí neví, v řadách kapely vystupuje i bývalý absolvent VŠE Petr Tichý, který hrál na akustickou kytaru. „Náš kolega je zdárným příkladem, kam až se můžete s titulem inženýra dostat. Bohužel pro vás, kteří jste si dělali naděje, v Melody Makers momentálně nikoho nehledáme,“ rýpl si Havelka.

thumb_img_0875_1024

Celá akce trvala něco přes dvě hodiny včetně přestávky. Bohužel v pozvánkách na koncert nebyl určený dress code, a tak se v sále objevili outfity od plesové toalety až po obyčejná trička, která napovídala, že dotyčnému před chvílí skončila přednáška. Ani to však noblesné atmosféře dalšího „ekonomického“ koncertu Ondřeje Havelku neubralo.

Foto: Kateřina Vaňková

ČTĚTE TAKÉ:

Mohlo by vás zajímat: