KPMG Data Festival opět zboří mýty ohledně dat a složitosti práce s nimi

1. 10. 2021 | | PR články KPMG Data festival, VŠE, Rajská budova, atrium

Již v pátek 8. října 2021 budete mít unikátní příležitost nahlédnout do světa dat a datové analytiky. Přijďte se do atria Rajské budovy Vysoké školy ekonomické v Praze přesvědčit o tom, že porozumět datům je pro naše životy nepostradatelné. Akci pořádá xPORT Business Accelerator VŠE společně s platformou Data a Business a FIS VŠE. KPMG Data Festival nabídne den plný datových přednášek a workshopů, v jehož rámci ukáže, že kdo umí zacházet s daty, má obrovskou moc.

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

Myslíte si, že se vás data netýkají? KPMG Data Festival vás přesvědčí o opaku. Datoví odborníci se zde zaměří nejen na to, jak s nimi pracovat, abyste mohli poznávat a ovlivňovat věci kolem sebe, ale abyste je používali i eticky ku prospěchu svému i okolí. Naučí vás datům rozumět a správně s nimi nakládat, abyste z nich mohli těžit a zároveň nikomu neuškodili. Festival se ohlédne i za událostmi posledního roku, který byl pro všechny z nás neobvyklý a přidal jim na důležitosti. Lze s nimi totiž dokázat zázraky, například i najít jednorožce, kterého nikdo neviděl (Citadelo), být o krok napřed před horoskopy či numerologií (Behavera), přepsat lidskou řeč (Phoenexia) nebo sestavit profesionální volejbalový tým (SmartVolley) – to a mnohem více zjistíte na workshopech a přednáškách KPMG Data Festivalu.

V rámci programu festivalu se o své know-how podělí startupy a firmy jako KPMG, Škoda Auto, Komerční banka, Nestlé, Manta, Fortuna, Enehano, Imper, Integromat, Logio, Adastra, Revolt BI, Komix, BizMachine, Born Digital, Kindred, Dataddo, Vodafone a mnoho dalších. Během dne je pro návštěvníky kromě přednášek a workshopů připraven také veletrh zapojených firem, v jehož rámci si budete moci promluvit s odborníky z korporátů i startupů a zjistit přímo z první ruky, jak data fungují v praxi. Porozumění datům se tak přiblížíte zase o něco více.

Festival je otevřený široké veřejnosti z řad studentů, absolventů, jednotlivců i firem. Program je sestaven jak s ohledem na úplné začátečníky, tak pokročilé, a vstup je pro všechny zdarma.

Foto: Archiv KPMG Data Festival

Mohlo by vás zajímat: