Editorial: Květen 1999

1. 5. 1999 | | Názory

Blíží se léto a s ním i toužebně očekávaný konec semestru. Doufáme, že vám květnové vydání Weberky prosvětlí chvíle prosezené nad učebnicemi. Navíc se v něm můžete dozvědět spoustu užitečných informací. Víte například, jak máte reagovat v případě nepřítomnosti pedagoga na konzultačních hodinách? Že vyučující nemá právo žádat po vás neschopenku? Máte šanci na děkanský termín ? A jak vlastně fungují automatické zápisy?

Vážení kolegové,

blíží se léto a s ním i toužebně očekávaný konec semestru. Jeho odchod je bohužel jako každoročně i letos spojen se zkouškovým obdobím. Doufáme, že vám květnové vydání Weberky prosvětlí chvíle prosezené nad učebnicemi. Navíc se v něm můžete dozvědět spoustu užitečných informací. Víte například, jak máte reagovat v případě nepřítomnosti pedagoga na konzultačních hodinách? Že vyučující nemá právo žádat po vás neschopenku? Máte šanci na děkanský termín ? A jak vlastně fungují automatické zápisy?

A koho studijní problémy netrápí, může si přečíst reportáž o jednom ze způsobů jak sehnat práci, rozhovor s Tony Ducháčkem, frontmanem kapely Garage, či s Karolínou Chudou, Miss Economia ´98.

Jak vidíte, na posledním čísle Weberky v tomto semestru jsme si dali opravdu záležet a dokonce jsme jej stihli vydat včas, tedy v měsíčním intervalu! Jestli to takhle půjde dál, možná se opravdu propracujeme i k verzi tištěné na papíře. A aby těch dobrých zpráv nebylo málo: Jak v Ženevě oznámila Světová meteorologická organizace, ozónová díra se nám zaceluje! A pravděpodobně to JE následek pozitivního lidského snažení! Pro úplnost je ovšem třeba dodat, že kdybychom ji nejprve nevytvořili, nemuseli bychom jí teď látat.

Takže až vám bude nad učením nejhůř, vzpomeňte si, že jsou na světě i hezké věci a většina z nich je mnohem důležitější než nějaké zkoušky či tituly.

Jaroslav Struhala

šéfredaktor

Mohlo by tě zajímat: