Fotbalisté míří za obhajobou. V prvním zápase narazí na místní univerzitu

17. 6. 2016 | | Rozhovory, Sport UniCup Promo

Do startu Českých akademických her v Pardubicích (ČAH) zbývá několik dní. Fotbalisté se budou snažit o obhajobu titulu z loňského roku. Bohužel přišli o silnou posilu na hřišti, kapitán reprezentace Vysoké školy ekonomické David Podzimek je po operaci. Jaká bude jeho role v týmu, jak se těší na zápas proti místní univerzitě a kdo se místo něj stane kapitánem?

České akademické hry (ČAH) ještě nezačaly a fotbalová reprezentace už počítá ztráty. Jsi po operaci menisku. Jaká bude tedy tvá role v týmu?

Celé jaro jsem měl dlouhodobé problémy s kolenem. Proto jsem se rozhodl pro operaci, abych byl fit na letní přípravu. Bohužel jsem tak přišel o aktivní účast na ČAH. Nyní jsem v rehabilitační fázi, ale naštěstí vše vypadá dobře. Moje role u reprezentace je teď taková, že jsem zapsaný na soupisce, ale spíš v roli trenéra. V zápasech určitě hrát nebudu.  Nastoupil bych jen v případě nerozhodného stavu. Pokud by rozhodoval penaltový rozstřel, tak bych šel na penaltu, abych alespoň trochu pomohl týmu aktivně. Ale spíš budu družstvo organizovat, dávat mu pokyny, koordinoval ho.

Takže se mohou fanoušci těšit na taktická střídání?

To byl problém na UniCupu, protože jsme neměli trenéra, takže jsme nevěděli, jak komu říct, aby se připravil. Párkrát jsem tam gestikuloval ze hřiště. Alespoň se díky tomu zlepší komunikace mezi lavičkou a základem. Uvidím, když bude potřebovat někdo vystřídat, takže zápas ovlivním třeba zase z jiné pozice. Těším se na to, bude to pro mě nová úloha.

Kapitán David Podzimek s rektorkou VŠE

Kdo se ujme kapitánské pásky?

Vzhledem ke zkušenostem by to měl být Lukáš Dejl. Ještě jsme to úplně neřešili, protože sestava není kompletní. Zatím mám potvrzených deset reprezentantů, další dva jsou nejistí, takže čekám ještě na další reakce, abych dal dohromady konečnou soupisku, případně oslovil kluky z futsalu. I když je pravda, že se sestavy fotbalistů a futsalistů dost prolínají. Asi pět kluků hraje za oba týmy, takže je čeká náročný týden. Naštěstí je mezi zápasy den volna.

Změní se nějak výrazně tým?

Oproti UniCupu nás bude asi míň. Někteří budou mimo, klukům, kteří hrají vyšší soutěže, začne příprava. Možná družstvo bude mít nižší kvalitu, ale věřím, že týmovostí a bojovností to urveme.

Byl jsi spokojený s průběhem UniCupu?

Jak bych nemohl být. Vyhráli jsme, takže paráda. Obrovská spokojenost, hrozně rád na to vzpomínám. Mělo to grády, bylo super počasí, stadion i výsledek. I se mi líbilo, že jsme první zápas otočili. Finále byla ozdoba, vyrovnaný zápas. Chvíli jsme tahali za delší konec my, chvíli Karlovka. A jak to skončilo, to byla euforie, sen.

 

Vítězný tým VŠE

První utkání na ČAH odehrajete proti místní Univerzitě Pardubice, pak se utkáte s Masarykovou univerzitou. Setkali jste se s těmito soupeři v nedávné době? Víš, co od nich čekat?

Na minulých akademičkách jsme hráli ve finále s Olomoucí a ve skupině jsme měli Ostravu a Ústí. Na těch předchozích v Liberci jsme s Brnem hráli. Ale to už je dlouho, takže tým bude hodně obměněný. A Pardubice –  možná jsme se s nimi střetli, ale nevybavuji si je, takže pro nás je to neznámá. Zkusíme nové soupeře, což bude zajímavý. Určitě nás proti domácím čeká náročné utkání. Ti se hodně těší. Mám tam jednoho známého, takže s ním už nějaké hecování proběhlo. Určitě ještě zjistím nějaké informace, co tam mají za fotbalisty. Ale myslím, že turnaj bude vyrovnaný a budou rozhodovat maličkosti. Doufám, že navážeme na to, že se nám v posledních turnajích dařilo a dostaneme se co nejdál – nejlépe do finále. Věřím, že ostudu neuděláme a budeme hrát o medaile.

Jaká je nálada v týmu?

Všichni se na akademičky těší, takže věřím, že budou všichni dobře připraveni. Futsalisti už mají zápasy dva dny předtím, takže jim to pomůže se rozehrát. Tým se moc nemění, takže to bude dobrý.

Obhájení titulu by bylo splnění snu…

A ještě kdyby se to spojilo s futsalem. Kluci mají velké šance. Věřím, že na obou frontách budeme bojovat důstojně, o medaile. A kdoví, třeba přivezeme dvě zlata.

„Zpětně bych chtěl poděkovat všem fanouškům za UniCup. Náš kotel vytvořil skvělou atmosféru, hned se nám hrálo líp. Mělo to svůj podíl na celkovém úspěchu. Takže kdybyste si chtěli udělat výlet do Pardubic, tak hrajeme ve středu a čtvrtek 29. a 30. června. Budeme rádi za každého fanouška!“

Foto: Filip Kubus

ČTĚTE TAKÉ:

Mohlo by tě zajímat: