Hlavně, že je veselo

15. 5. 2003 | | Názory

„Nový muzikál Golmaneo“ nebo „Dokonalá vražda kvůli nízké úmrtnosti…“ Stěží popadají kamarádi dech, když si sdělují své zážitky ze čtení Bulvy. „Fakt dobrý“ dodá ještě jeden z nich a v očích se mu lesknou slzy od smíchu. „Ty, hele, a proč to vlastně píšete, to si jako myslíte, že se tím něco změní?“ Obrací se na mě. „No… asi ne,“ přiznávám a přemýšlím, co moudrého bych k tomu řekla.

„Nový muzikál Golmaneo“ nebo „Dokonalá vražda kvůli nízké úmrtnosti…“ Stěží popadají kamarádi dech, když si sdělují své zážitky ze čtení Bulvy. „Fakt dobrý“ dodá ještě jeden z nich a v očích se mu lesknou slzy od smíchu.

„Ty, hele, a proč to vlastně píšete, to si jako myslíte, že se tím něco změní?“ Obrací se na mě. „No… asi ne,“ přiznávám a přemýšlím, co moudrého bych k tomu řekla. „Změnit se to nedá, ale aspoň je sranda!“ skáče mi do řeči kamarádka.

Rozhovor o Studentském listu pak ještě pokračuje a já mám v hlavě brouka. Už víc známých se na mě obrátilo se stejnou otázkou.Proč to všechno vlastně píšeme? Proč věnujeme svůj čas tvorbě studentských novin?

Protože je ve škole dost věcí, které se nám nelíbí. Když je něco špatně, když se něco děje, chceme znát důvod, proč tomu tak je. Protože nás zajímá, co je pravdy na zvěstech, které se šíří školou. Protože se chceme podělit o své zážitky a zkušenosti, poradit těm, kteří právě třeba tápou.

A protože nás to baví. Je jasné, že se nedá všechno změnit hned. Ale to není důvod, proč o tom nemluvit. Jestli se nám podaří něčemu pomoci, budeme rádi. A jestli ne, tak je aspoň sranda.

Mohlo by tě zajímat: