Jak jsem se (ne)přihlásil na akademické hry

11. 5. 2006 | | Názory, Sport

Sportujete? Rádi byste reprezentovali svoji školu? První květnový týden jste měli šanci na akademických hrách v Brně. U individuálních sportů stačí chtít a … přihlásit se. V minulých letech to probíhalo on-line a každý mohl nahlásit sám sebe. Tentokrát ovšem došlo ke změně a přístup dostala pouze příslušná katedra školy, v případě VŠE tedy CTVS.

Sportujete? Rádi byste reprezentovali svoji školu? První květnový týden jste měli šanci na akademických hrách v Brně. Nechme stranou kolektivní sporty, tam vás nejprve musí někdo vybrat, abyste mohli školu reprezentovat. Jiné je to u těch individuálních, tam stačí chtít a … přihlásit se. V minulých letech to probíhalo on-line a každý mohl nahlásit sám sebe. Tentokrát ovšem došlo ke změně a přístup dostala pouze příslušná katedra školy, v případě VŠE tedy CTVS.

Trochu zbytečná komplikace, říkal jsem si, stejně jsem si vždy vše kolem akademiček zařizoval sám. Ale reprezentovat jsem celkem chtěl, a tak jsem na CTVS zavolal, když se to nepovede, zajdu tam osobně. Měl jsem štěstí, paní na druhém konci byla, musím uznat, celkem ochotná, když jsem vykládal svoje nacionále a požadavky na ubytování, stravování a disciplíny. Slíbila, že mě přihlásí, takže jsem věc pustil z hlavy.

Když uplynul termín podávání přihlášek, šel jsem se jen pro kontrolu podívat, zda jsem opravdu přihlášený. Kdybych tam byl, asi bych tohle nepsal. No tak třeba příště, říkám si… Je sice pravda, že bych možná do Brna neodjel z jiných důvodů – Akademické mistrovství ČR je přeci jen dost brzo na začátku sezóny a příprava teprve vrcholí. Nebo bych si to rozmyslel z finančních důvodů. Ale takhle jsem přišel i o šanci o tom přemýšlet.

Nechci nikoho pranýřovat za jedno přehlédnutí, možná jsem měl jen smůlu a byl opravdu jediný opomenutý ze stovky. Spíš mi přijde líto, že tak škola svým méně zodpovědným přístupem může ztratit nadšení lidí pro reprezentaci školy. A kdybych třeba bydlel v Brně, zkrátka za bukem, mrzelo by mě to určitě.

A organizátorům her bych rád vzkázal, že nerozumím, tomu, co je vedlo ke změně v přihlašování. Že se spousta lidí přihlásí a pak nedorazí? Ale to jde vyřešit nějakou online prezentací, řekněme den, dva před samotnými závody, což by si každý, kdo opravdu chce, přijet ohlídal. Kromě toho jsou stejně sportovci (nejen z VŠE) zvyklí ohledně akademiček spoléhat sami na sebe.

Mohlo by tě zajímat: