Pomoc studentům žádná?

28. 4. 2005 | | Názory

Na dveře redakce klepe dívka a napůl se ptá, napůl nám oznamuje, že jí dáme na iLIST anketu. Jsme trochu zaskočení. Jakou anketu? Prý píše diplomovou práci a poslali ji k nám z Výpočetního centra, že se s námi spíš domluví. Aha. Ale pořád jaksi nevíme, o jakou anketu jde. Dívka malinko podrážděně odpovídá, že o vlivu kubismu na cestovní ruch a oblíbenost ubytovacích zařízení.

Na dveře redakce klepe dívka a napůl se ptá, napůl nám oznamuje, že jí dáme na iLIST anketu. Jsme trochu zaskočení. Jakou anketu? Prý píše diplomovou práci a poslali ji k nám z Výpočetního centra, že se s námi spíš domluví. Aha. Ale pořád jaksi nevíme, o jakou anketu jde. Dívka malinko podrážděně odpovídá, že o vlivu kubismu na cestovní ruch a oblíbenost ubytovacích zařízení. Evidentně nechápe, proč se pořád tak vyptáváme.

Zkoušíme si to představit. Anketa o cestovním ruchu mezi články. Fronta před dveřmi redakce kvůli dalším anketám pro další diplomové práce. Otrávené reakce čtenářů. Ne, tohle si jako novináři dovolit nemůžeme. Ovšem je to rozhodně zajímavý podnět pro webmastera, mohl by vytvořit na iLISTu sekci pro diplomkové ankety.

Ke stejnému závěru jsme nezávisle na sobě dospěli všichni. Kolega dívce naši situaci klidně a rozumně vysvětluje. Ta se nasupeně otočí a na odchodu za sebe hodí větu ostrou jako políček: „Takže pomoc studentům žádná.“ Místo tečky bouchne dveřmi.

Sedíme v redakci a zíráme jeden na druhého. Nemůžu mluvit za ostatní redaktory, kteří místo zábavy nebo výdělečné práce píší pro jiné studenty noviny, ale mě tohle opravdu mrzí.

Studujeme jako všichni na VŠE. Kromě toho hledáme témata, která by vás mohla nebo měla zajímat, získáváme vyjádření pedagogů, vedení školy nebo třeba ministerstva. Domlouváme rozhovory, fotografujeme, připravujeme ilustrace, píšeme články, tiskneme, opravujeme, sázíme, předáváme tiskárně, rozvážíme vytištěné balíky, prodáváme, a to už znovu hledáme témata… Nevím pro koho, když ne pro vás.

Mohlo by tě zajímat: