Jaký je váš názor na změny v ubytování na kolejích?

22. 4. 2002 | | Názory

Na chodbách VŠE jsme studentům položili dvě otázky na téma změny v ubytování na kolejích v příštím školním roce. Samozřejmě nás zajímá i váš názor k dané problematice.

Na chodbách VŠE jsme studentům položili dvě otázky na téma změny v ubytování na kolejích v příštím školním roce:

 1. Víte o tom, že od příštího školního roku musí být na přihlášce na kolej uvedeno potvrzení obecního úřadu o trvalém bydlišti rodičů a navíc musí být přihláška podána nejpozději do 15. dubna?
 2. Jaký máte názor na to, že od příštího školního roku nedostanou zahraniční studenti prvních ročníků kolej a od školního roku 2003/2004 nebude kolej přidělena ani zahraničním studentům, kteří již na VŠE studují (pozn.: netýká se vládních stipendistů a studentů studujících v rámci programu CEMSCESP)

Radim Sršeň, F2, Morava – bydlí na koleji

 1. Něco jsem už zaslechl, na přihláškách by se mělo uvádět bydliště matky. Myslím si, že je to správně, protože studenti využívají změny trvalého bydliště, aby dostali kolej i když bydlí třeba 20 km od Prahy.
 2. Bydlím na Blanici a Slováci tam dělají docela nepořádek, organizují různé párty, takže si myslím, že příliš ani do školy nechodí. Když už mají na VŠE umožněno studovat, tak by si bydlení mohli zajistit sami.

Adam Takacs, F4, Slovensko – bydlí na koleji

 1. Je to blbost.
 2. Nevím, co budu dělat, snad shánět privát? Myslím si, že ubytovny od VŠE budou drahé.

Jana Kadlecová, F5, Praha – nebydlí na koleji

 1. Termín 15. dubna se mi zdá příliš brzo. S uváděním bydliště rodičů nesouhlasím, protože je to, podle mého názoru, příliš osobní. Od 18 let člověk přece může bydlet kde chce.
 2. Slovákům by VŠE měla poskytnout ubytování.

David Prchal, F2, nebydlí na koleji

 1. Myslím si, že když jsou rodiče hodní, proč by to pro své dítě neudělali a nezměnili si trvalé bydliště taky? Podle mě také někdo může mít problém s uvedením bydliště rodičů, když jsou třeba rozvedení.
 2. Buď zahraniční studenty a především Slováky nebudeme přijímat vůbec, nebo jim zajistíme ubytování.

Martin Všetička, F3, Jižní Morava – bydlí na koleji

 1. Bydliště rodičů je dobrá věc, protože Pražáci tím, že si změnili bydliště, dostávali kolej. Pro ubytování na koleji akceptuji i otázku na trvalé bydliště rodičů.
 2. Škola by měla zajistit nějakou formu ubytování (např. hotel) i za cenu o něco vyšší než kolejní.

Eva Buršíková, F5, nebydlí na koleji

 1. Vím, že je na kolejích méně míst než by bylo potřeba. Souhlasím tedy s uvedením bydliště rodičů, protože to je jediné rozhodující kritérium.
 2. Slováků je na VŠE hodně, což znevýhodňuje české studenty v přidělování kolejí.

Mohlo by tě zajímat: