Zlaté české ručičky dostaly přes prstíčky

11. 5. 2004 | | Názory

Už malé dítě ví, co se smí a co ne. Věděli to také studenti na kolejích Jarov II. Prodloužili si přípojku na internet z jednoho pokoje do druhého. Na kolejích, kde je jen jeden pokoj, který má přístup do sítě, to bylo řešení, které vyhovovalo oběma stranám. Přípojku dostali ti, kteří ji chtěli a využívali podle svých slov patřičným způsobem. Poskytl ji člověk, který ji nepotřeboval. Vše platili a byli spokojeni. Jenže… závist je zlá vlastnost. Někdo je práskl.

Pravidla se musí dodržovat. Už malé dítě ví, co se smí a co ne. Věděli to také studenti na kolejích Jarov II. Prodloužili si přípojku na internet z jednoho pokoje do druhého. Na kolejích, kde je jen jeden pokoj, který má přístup do sítě, to bylo řešení, které vyhovovalo oběma stranám. Přípojku dostali ti, kteří ji chtěli a využívali podle svých slov patřičným způsobem. Poskytl ji člověk, který ji nepotřeboval. Vše platili a byli spokojeni. Jenže… závist je zlá vlastnost. Někdo je práskl.

Pak přišel starozákonní Bůh trestající. Porušili přikázání Jarovnetu a je třeba je příkladně potrestat. Proti tomu nelze nic namítat. Snad jen to, že trest je alespoň podle mě příliš tvrdý. K zákazu přístupu na internet možná přibude pokuta a vyhoštění z kolejí. Zasahujeme proti někomu, kdo si sice nelegálně pořídil přístup na internet, ale používal jej jinak podle všech pravidel. Pokud takto tvrdě trestáme tento přestupek, jak bychom pak měli postupovat proti těm, kteří na legálně získané přípojce nelegálně stahují hromadu softwaru? Asi by se na VŠE měl znovu zavést trest smrti…

Mimochodem, někdo využil počítače Studentského listu jako překladiště hromady dat. Takže pokud další číslo nevyjde, nebyli jsme už schopni dokázat, že jsme to nebyli my, a čekáme v cele předběžného zadržení na transport do cely smrti.

Mohlo by tě zajímat: