DAS FILMFEST návštěvníky procvičí v němčině

19. 10. 2016 | | PR články, Studentský život popcorn-and-film

Festival německy mluvených filmů z Německa, Rakouska a Švýcarska se i tento rok koná v české metropoli. V pražských kinech Lucerna a Atlas proběhne DAS FILMFEST od 19. do 23. října. Již jedenáctý ročník nabídne až čtyřicet celovečerních i dokumentárních snímků.

Kromě specialit festivalu, velkolepých dokumentů, thrillerů a dalších žánrů, návštěvníci mohou vidět němý film Bílé peklo, který doprovodí živá hudba kapely Ufajr. Na své si přijdout i milovníci žánru Mumblecore. Pokud máte rádi motiv ÚTĚKu, vyberete si z celé tématické sekce filmů v různých ztvárněních. Zajímavou alternativou je také večer krátkých filmů. Program naleznete na webu.

K očekávaným titulům patří německá verze příběhu mladé židovské dívky, která věřila v záchranu, přišla však jen zrada a smrt– Deník Anny Frankové (Das Tagebuch der Anne Frank), který měl za českými hranicemi premiéru v březnu. Do stejného období zavede diváky snímek Elser – mohl změnit svět (Elser – Er hätte die Welt verändert) pojednávající o muži, kterému by stačilo pouhých 13 minut, aby svou bombou zabil Adolfa Hitlera v roce 1939.

Tipem redakce iListu je rakouský film Winwin, který je ostrou satirou na iracionální neukázněnost globálního trhu. Kromě ekonomické tématiky, která nás nadchla, dostal snímek i ocenění za nejlepší kameru a scénografii na německém festivale Diagonale 2016.

Cena lístku je 110 Kč a všechny filmy jsou v německém znění s českými nebo anglickými titulky. Hlavními pořadateli akce jsou Goethe-Institut, Rakouské kulturní fórum v Praze a švýcarské velvyslanectví.

Foto: http://serioustohilarious.com/

ČTĚTE TAKÉ:

Chci dělat něco, co má smysl, a ne se zaprodávat, říká youtuber Jirka Král

Hokejový svátek vypukne za deset dní. Vybojuje ekonomka zlato?

Maella a James Harries dokázali, že česká indie-pop scéna má stále co nabídnout

Mohlo by vás zajímat: