Chceme našim divákům ukázat, co se dá ve škole dělat

Chceme našim divákům ukázat, co se dá ve škole dělat

Upoutat pozornost studentů se od tohoto semestru pokouší iniciativa
studentské televize, která se prezentuje názvem College TV. Své diváky
láká zatím na dva díly. O motivacích autorů, budoucnosti projektu a
o vztahu k Unii studentů VŠE jsme si povídali s Davidem Horvátem, který
s nápadem dělat na VŠE studentskou televizi přišel.

Řekněme, že jsem úplně běžný student, který polovinu týdne
pracuje, polovinu studuje a sobotu tráví vyspávání pátečního večera.
O co přesně přijdu, když se jednou týdně na díl vaší televize
nepodívám?

Televize nebude vydávat díly jednou týdně. To je absolutně nemožný. To
by nás muselo být padesát. A konkrétně, co by je na tom mohlo zajímat?
Tak my jsme se hlavně snažili o to, aby ten díl byl celkově zajímavý, aby
to ty lidi bavilo, aby to nebyly suše podaný informace.

To znamená, že to bude nepravidelné?

My bychom chtěli, aby to bylo pravidelné, ale nechci slibovat, že to bude
pravidelné, když to ještě nemůžu stoprocentně říct.

Televize je pro všechny

Viděl jsem zatím jenom první díl, co byl uveřejněný, a na to,
že měl něco přes dvě minuty, tak mi přišel docela prázdný, co se
obsahu týče.

Ten první díl měl upozornit pouze na to, že vznikáme, že tady jsme.
A to se asi podařilo. My jsme tam původně ani nemuseli dávat ty pozvánky
na UniCup nebo Majáles. Ten první díl měl hlavně za cíl nás představit a
ukázat, že tady jsme. A podívat se na to, jaký jsou reakce na to první
video. Jestli to lidi zajímá nebo ne.

Z čeho se bude v budoucnu ideální díl skládat?

Ideální díl se bude skládat z různorodých informací. Konkrétně ten
díl na příští semestr, tak ten chceme zaměřit především na prváky.
Chceme jim ukázat, co se tady dá dělat na škole, ale není to především
vlastně jenom pro prváky, je to pro všechny, co by se rádi chtěli
dozvědět, co se dá dělat tady ve škole a o čem se třeba moc neví. Ale
půjde to i vtipnou formou. Takže nějaký aktivity, který by prostě
člověka jen tak nenapadly, ale je možné je dělat. A samozřejmě taky
chceme pozvat do studentských organizací.

Studentské organizace zařazené pod unii teď dostaly za úkol, aby
zveřejňovaly vaše videa.

Nedostaly za úkol.

Dostaly šanci, že když budou zveřejňovat vaše videa, tak budou
přednostně vybrány do vaší televize.

Já jsem říkal, že si vyšlapou cestičku tím, když budou sdílet naše
video k tomu, že když budeme natáčet ten díl o těch studentských
organizacích, tak budeme upřednostňovat samozřejmě tyhle organizace, který
s námi budou spolupracovat už teď.

Není důležité, co studujete

Myslíš, že je na místě v označení studentská televize to
slovo televize? Není přesnější říct, že jste
youtube kanál?

Televize zní líp.

Televize zní líp, ale jestli to není hodně
ambiciózní.

Je to ambiciózní, ale my jsme ambiciózní. Kdybychom nebyli ambiciózní,
tak do toho nejdeme.

Na vašem projektu je zvláštní, že jste k němu došli poměrně
dlouhou cestou. Protože ty studuješ ekonomii, máte nového moderátora, co
studuje žurnalistiku na Karlově univerzitě, grafika z Hradce Králové…
Přitom nikdo z vás nespolupracuje s GML, s lidmi z Arts managementu nebo
z Multimediální tvorby.

My jsme po Facebooku hledali lidi, co by na tom chtěli pracovat. Oslovili
jsme GML, bohužel se nám sice dostalo odpovědi, ale dál to nikam nespělo.
Nabízeli jsme lidem, aby s námi spolupracovali. A nikdo z Arts managementu
se konkrétně neozval. A celkově podle mne není důležitý, co ten člověk
studuje, ale jestli ho to baví nebo ne.

Děláte televizi víc pro sebe nebo pro diváky?

Já si myslím, že to jde ruku v ruce. Padesát na padesát. Ale myslím
si, že je to, jak u koho v tom týmu, protože jsou lidi, který jsou do toho
zapálený, protože milují sdílet informace s ostatníma, a jsou lidi,
který jsou do toho zapojený, protože chtějí osobně růst.

Zajímalo by mě, z čeho ty další díly mohou být složený. Už
jsme viděli mluvící moderátorku, jak prochází areálem školy a zve na
akce. Budou tam nějaký skeče, studentský humor? Bude tam moderátorka
recitovat poezii? Bude tam Other Way hrát v menze? Bude tam skrytá kamera
v šatnách VŠE? Protože zatím lákáme jenom na tvojí motivaci a na
tvoji vizi.

Tak samozřejmě, budou tam jídelny.

Takže vy jste řekněme řízení událostmi. Přijdete na ty
události a ty se snažíte nějakým vhodným způsobem zaznamenat. Nejde vám
o to, vytvořit nějakou formu.

Jako myslíš, že bychom pravidelně chtěli zvát lidi třeba na
nějaký akce?

Že byste měli vždycky stálou formu.

Ne, to nechceme. Chceme, aby vždycky někdo dělal něco. Máme formu
takovou, že je úvod, je tam nějaká akce nebo něco zajímavého, jako ty
jídelny. My to chceme přizpůsobit tomu, co se nám před tím daným dílem
bude zamlouvat a bude se nám tam hodit. A protože je to samozřejmě druhý
díl, tak jsme si tu formu ještě nenašli. Tu přesnou, kterou bychom
chtěli.

Takže formu hledáte.

Formu hledáme.

Projekt Unie studentů VŠE?

Když jsi přišel s nápadem na televizi, jak to přijala Unie
studentů VŠE?

Řekl jsem to na schůzce unie studentů a Miloš Lokajíček
(předseda – pozn. red.) ho přijal kladně, ale říkal, že mu
musím přinést sepsaný plán a jak si všechno představuju. Dal mi formu, do
který mám všechno naházet, a tak.

Takže unie vás přijala kladně. Co vám poskytuje na
oplátku?

No tak určitě celkově jakoby rozjet tenhle projekt na škole není
určitě jednoduchý. Protože pokud chceme točit na škole, tak samozřejmě
potřebujeme s ní spolupracovat a Miloš nám tohle všechno zajistil, a
celkově i ty kontakty se studentskými organizacemi, to je to, co on nám taky
může zajistit.

Takže si myslíš, že v ideálním případě se ze studentské
televize stane vlajková loď unie, co se mediální působnosti týče?
A integrujete do ní i stávající projekty jako Humans
of VŠE?

Nemyslím si, že by se zrovna Humans of VŠE mohlo zařazovat pod televizi.
A neřekl bych, že se chceme stát vlajkovou lodí.

Oficiálním mediálním kanálem?

Mně vadí trošku to slovo oficiální.

Hlavním?

My se nechceme stát hlavním mediálním kanálem unie studentů, my se
chceme stát mediálním kanálem, který bude zajímavý. A je jedno, jestli
to bude mediální kanál unie studentů. Samozřejmě, že jsme v unii
studentů, to jako jo. Ale my chceme prostě fungovat jako prostředník unie
studentů k ostatním, my to chceme prostě dělat pro studenty. My to nechceme
dělat pro unii.

To ano, ale k vydání každého dílu musíte mít souhlas
předsedy Unie studentů VŠE.

Ano.

Ono se to už docela projevilo v tom prvním díle, kde jste
poměrně nuceně unii zmínili. Bude se to opakovat i v dalších
dílech?

Určitě ne. My jsme chtěli ukázat, že je to prostě projekt Unie
studentů VŠE. Protože unie studentů neexistuje na škole tak dlouho a
myslím si, že v tu chvíli, co tu je, tak toho dokázala hodně. I televize
nějak vzniká z unie studentů, takže jsme prostě chtěli ukázat, že za
tím stojí unie studentů.

ČTĚTE TAKÉ:

Diskuze

Jak anonymně přispívat do diskuze? Stačí zaškrtnout "Chci zveřejnnit jako host" a vyplnit náhodné jméno a e-mail

Mohlo by vás zajímat

patrik-velich-5sYslpb3Q8c-unsplash

Na VŠE začíná působit spolek Generation for Unity. Podpoří ukrajinské studenty

Organizace Generation for Ukraine, která nabízí rozvoj potenciálu ukrajinských studentů, začala působit na Vysoké škole ekonomické (VŠE). Mladí Ukrajinci tak získají příležitost rozšířit svou komunitu a lépe se integrovat. Komunita ukrajinských studentek a studentů pod názvem Generation for Ukraine, zkráceně Gen4UA, působí už od roku 2023 na Univerzitě Karlově. Organizace si klade za cíl pomáhat...

učení, zkouška

Eat, Sleep, Study, Repeat: Jak se letos učit chytře, a ne dlouho!

První předtermíny zkoušek jsou už za rohem. Po semestru bohatém na státní svátky je tak čas začít přemýšlet, jak vše dohnat, nezbláznit se a ideálně zaskórovat lépe než na čtyřku. Přinášíme tipy jak pro studenty, kteří nemají problém s průběžnou přípravou, tak pro ty z vás, kteří spoléhají na „allnighters“ těsně před testy. Než se...

DSCF2650

Komentář: Kreditové poukázky jako brzda potenciálu. Proč studenti VŠE raději obětují jazyky i Erasmus?

Nejeden student VŠE se během studia setkal s problémem nedostatku kreditových poukázek a mnozí z nás se pravděpodobně nečekaně ocitli v situaci, kdy museli tento systém vysvětlovat kamarádům a známým z jiných univerzit. Tento unikátní systém Vysoké školy ekonomické, kde student za zapsané kredity „platí“ kreditovými poukázkami, může vypadat jako perfektní motivační faktor pro mladé...

680363148_1533520658783680_3167244565996985822_n

Mirek Topolánek po letech opět na VŠE! Buďte u toho i vy

Na Vysokou školu ekonomickou (VŠE) ve středu 13. května v 18 hodin dorazí bývalý premiér Mirek Topolánek a ekonomka Lenka Zlámalová. Ve Vencovského aule budou živě nahrávat epizodu populárního podcastu Zlámaný Topol, který pravidelně vychází na webu INFO.CZ, a vy můžete být u toho! Večerní akci zahájí rektor VŠE Petr Dvořák úvodním slovem. Následovat bude...