Láska versus nezájem

10. 1. 2002 | | Názory

Platit školné nebo neplatit? Myslím si, že obsah této otázky nelze slučovat pouze s oblastí financí, ale především se vztahem studentů ke škole. Mnoho z nás chodí do školy jen a jen proto, aby získali puntík za odchozený semestr.

Platit školné nebo neplatit? Myslím si, že obsah této otázky nelze slučovat pouze s oblastí financí, ale především se vztahem studentů ke škole. Mnoho z nás chodí do školy jen a jen proto, aby získali puntík za odchozený semestr. Když má takový student například napsat nějakou seminární práci, jen ji někde opíše, aby musel vynaložit co nejméně úsilí – a to je špatně! Mnoho z nás si vůbec neuvědomuje, že pět, šest, sedm let na VŠE je pěkný kousek našeho mládí, na který budeme vzpomínat celý život. Někteří sem chodí pouze kvůli titulu. Neříkám, že tento přístup studentů ke škole není chybou systému VŠE, ale jak řekl jeden chytrý učenec: „Nikoliv bozi, nýbrž člověk sám je strůjcem svého osudu.“ Tedy, jsem pro to, aby ten, kdo na tuto školu chodí jen kvůli titulu platil, a to pořádně.

Proč by měli flákači, kariéristi a vychytrálkové dostávat titul zdarma, když jim umožní v budoucnosti vydělávat tučné platy? Jak k tomu přijdou studenti, kteří chodí do školy s láskou, kteří jsou tu, aby se něco naučili, a kterým není lhostejné, co se ve škole děje a jakým směrem se škola ubírá? Nechť platí ti, co si sem chodí přednášky „pouze odsedět.“ Přiznejme se, studenti, kolik z nás je hrdých na to, že jsme studenti právě VŠE?

Mohlo by tě zajímat: